Başhekim
03 Kasım 2019başhekim (2).JPGProf. Dr. Alptekin YASIM

Başhekim

1967 yılında Giresun’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Anadolu’nun çeşitli şehirlerinde okudu. 1984 Yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesine girdi. 1990 yılında mezun oldu. Mecburi hizmetini Sivas’ta yaptıktan sonra 1995 yılında Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Kalp ve Damar Cerrahisi Anabilim Dalında Uzmanlık eğitimine başladı. 2001 yılında Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı oldu ve Kayseri Devlet Hastanesinde çalışmaya başladı. 2004 yılında Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Tıp Fakültesi Kalp ve Damar Cerrahisi Anabilim Dalında Yrd. Doçent olarak çalışmaya başladı. 2007 yılında Doçent oldu. 2009 yılında 2 ay süre ile Almanya’da Würzburg Üniversitesinde gözlemci olarak bulundu. 2010 yılında Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesinde çalışmaya başladı. 2013 yılında Profesör olarak tekrar Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesine döndü. 2019 yılına kadar burada görev yaptı.

Prof. Dr. Alptekin Yasım yurtiçi ve yurtdışı dergilerde 100’den fazla bilimsel makalesi yayınlanmış olup, yurtiçi ve yurtdışında pek çok bilimsel toplantı ve kongreye davetli ve konuşmacı olarak katılmıştır. Alanındaki birçok bilimsel derneğin üyesidir. Pek çok bilimsel dergide editör, editör yardımcılığı ve danışmanlık görevlerinde bulunmaktadır. Üniversite hayatı boyunca Anabilim Dalı Başkanlığı, Bölüm Başkanlığı ve Dekan yardımcılığı gibi idari görevlerde bulunmuştur. Ayrıca birçok komisyonda görev yapmıştır. İngilizce bilmektedir.

16 Ekim 2019 tarihinden itibaren 663 KHK ile Elbistan Devlet Hastanesine Başhekim olarak atanmıştır. Evli ve iki çocuk babasıdır.